O nas

3

Pewnego zimowego popołudnia stworzyliśmy listę 12 pytań, odpowiedziami na które chcielibyśmy się z Wami podzielić : ). Lista pytań nie jest zamknięta. Jeśli jest pytanie, na które chciałbyś poznać odpowiedź – bez wahania przyślij je do nas mailem,  a odpowiedzi umieścimy własnie w tym miejscu.

Annadscf0705

(w niektórych kręgach znana bardziej jako „Motyl”)

Moją pasją jest podróżowanie, góry, Esperanto, teatr, drama, literatura, fotografia, rozmowa, harcerstwo, poznawanie, psychologia, odrobinę łucznictwo, a w ostatnich czasach Afryka.

Dotychczas udało mi się zrealizować marzenia o. zdobyciu Mount Blanc, przejściu Camino de Santiago, studiowaniu psychologii, zorganizowaniu wspaniałego kursu, wzięciu udziału w Światowym Skautowym Jamboree, ciągłej fascynacji człowiekiem, pełnym zrozumieniu zawartym nie tylko w słowach…

Największą wartością dla mnie w życiu ludzie i marzenia.

Najbardziej nieoczekiwana rzecz jaka mi się w życiu przytrafiławiele takich… Ale to, co dla mnie najbardziej nieoczekiwane dziś, to przede wszystkim zupełnie bezinteresowna, ogromna pomoc tych, którzy wspierają nas w wyprawie.

Kiedy nie mam już na nic siły i zaczyna brakować mi wiary, znajduję siłę i motywację w tym co udało się zrobić do tej pory, w ludziach, którzy są wokół mnie, w tym dlaczego i dla kogo robię to, co robię.

Odwagi najbardziej brakuje mi gdy jestem wysoko nad ziemią zawieszona na linach, skaczę do wody z 10 metrów, zostaję sama w ciemności, podejmuję ryzyko… Ale też w ryzyku jest coś uzależniającego.

„Ten, kto mówi, że się nie boi, kłamie. Boją się wszyscy, nawet jeśli tego nie okazują. Różnice są tylko takie, że jedni potrafią zapanować nad strachem i funkcjonują w miarę normalnie mimo ryzyka, a inni nie są w stanie tego zrobić.” (R. Kapuściński)

Najbardziej cenię ludzi za zrozumienie, otwartość, wrażliwość, dobro, szczerość… i myślenie.

W przyszłości chciałbym się zajmować pracą z ludźmi, najprawdopodobniej jako terapeuta lub trener wykorzystujący w swojej pracy teatr, dramę, a także proces grupowy oraz techniki oparte na emocjach, poznaniu, głębszym i lepszym zrozumieniu siebie samego.

Najlepiej się czuję gdy mogę być ludźmi, przy kubku herbaty, bez pośpiechu, bez konieczności, gdy nawet milczenie staje się wartością. Lub gdy realizuje marzenia, staję na szczycie, dochodzę do celu, jestem w momencie, dla którego wiem, że warto żyć.

Moim miejscem na Ziemi jest Hiszpania

Nie wyobrażam sobie świata bez ludzi… I bez tego co w ludziach i świecie najpiękniejsze… bez wschodów słońca, szczytów, świata odbitego w kałuży, bez przypadkowego uśmiechu, słowa, muzyki, bez emocji i łez, bez śmiechu, wiary, pasji i działania…

Kilimandżaro to dla mnie symbol wolności, zrealizowanych marzeń, walki z wszechogarniającą biernością, rutyną i przeciętnością, przekraczania granic, bycia mimo wszystko.

Kasiadsc09343

Moją pasją są ludzie i podróże, a najbardziej podróże z ludźmi do ludzi. Podróże podczas których poznaję ludzi tych bliskich z którymi podróżuję i tych obcych do których podróżuję, a także tych zupełnie przypadkowo spotkanych po drodze.

Dotychczas udało mi się zrealizować marzenia o powrocie do tańca, przeprowadzeniu kursu pełnego emocji, pasji i marzeń, udziale w szkole liderów, wyprawie do Mongolii.

Największą wartością dla mnie w życiu są ludzie, fascynuje mnie zdolność do zaufania, otwarcia się przed drugim człowiekiem, poznania jego sposobu patrzenia na świat, zrozumienia. Wierzę, że nie ma na świecie złych ludzi, są pogubieni, ale nie ma złych.

Najbardziej nieoczekiwana rzecz jaka mi się w życiu przytrafiła to chyba sposób w jaki przyjęli nas austriaccy gospodarze podczas podróży do Wiednia. Ideał gościnności, zaufania… niesamowite 🙂

Kiedy nie mam już na nic siły i zaczyna brakować mi wiary, znajduję siłę i motywację w wizualizacji celu, do którego dążę, marzenia które spełniam.

Odwagi najbardziej brakuje mi gdy popadam w rutynę.

Najbardziej cenię ludzi za otwartość i zdolność do empatii, wrażliwość oraz wiarę, głęboką wiarę w to że wystarczy tylko chcieć.

W przyszłości chciałbym zostać trenerem umiejętności społecznych, chciałabym też założyć małe stowarzyszenie, prowadzić herbaciarnię podróżniczą, a może nawet zostać tłumaczem.

Najlepiej się czuję gdy nigdzie nie muszę się spieszyć, gdy siedzę przy ognisku (albo po prostu przy kubku herbaty) i nie muszę wiele mówić bo wokół znajdują się ludzie, którzy zrozumieją bez słów.

Moim miejscem na Ziemi są Bieszczady, nawet wtedy gdy skąpane w deszczu.

Nie wyobrażam sobie świata bez marzeń, bez wiary to, że można je spełniać, bez ludzi, którzy także w to wierzą, nie wyobrażam sobie świata bez ludzi z którymi idę przez świat, świata bez fascynacji, bez muzyki, bez wrażliwości.

Kilimandżaro to dla mnie symbol tego, że wystarczy czegoś mocno chcieć, a wtedy można przekroczyć każdą nawet najsilniej strzeżoną granicę.

Zbyszek p1050626

Moją pasją jest sport.

Dotychczas udało mi się zrealizować marzenia o wyjeździe do Włoch i zwiedzeniu tamtejszych miast, zdobyciu patentu żeglarskiego.

Największą wartością dla mnie w życiu są ludzie, z którymi wspaniale spędza się czas i którzy zawsze są kiedy zaistnieje taka potrzeba.

Kiedy nie mam już na nic siły i zaczyna brakować mi wiary, znajduję siłę i motywację w przyjaciołach, którzy mnie wspierają.

Odwagi najbardziej brakuje mi gdy jestem wysoko nad ziemia nie mając pod stopami gruntu.

Najbardziej cenię ludzi za to, że można na nich polegać

W przyszłości chciałbym się zajmować czymś interesującym i dającym satysfakcję.

Najlepiej się czuję gdy jestem wyspany, mam pełny brzuch.

Moim miejscem na Ziemi jest mój własny dom.

Nie wyobrażam sobie świata bez moich przyjaciół.

Kilimandżaro to dla mnie symbol wyzwania i marzenia do zrealizowania.

Marcingory-129

Moją pasją są podróże. Fascynuje mnie poznawanie świata. Nowe kultury, nowe okoliczności.. i za każdym razem oczekiwanie na nieoczekiwane, na przygodę i odrobinę szaleństwa… ostatnio naprawdę wzruszam się siadając nad atlasem i zastanawiając, gdzie jeszcze powinienem się znaleźć.. wszystko przede mną! W końcu dopiero zaczynam!

Poza tym uwielbiam tańczyćJ zawsze i wszędzie.. na przystankach, korytarzach, w urzędach, przy kasach.. stanowczo Salsa! (jeszcze kiedyś będę instruktorem, zobaczycie;) )

Dotychczas udało mi się zrealizować marzenia o udziale w XXI. Światowym Jamboree Scoutowym w Wielkiej Brytanii. Wciąż widzę przed oczyma wielką scenę, na której odbywało się uroczyste zakończenie zlotu… i tysiące ludzi z całego świata połączonych wspólną ideą – braterstwem.

Przejściu kawałka Orlej Perci. Było to jedno z tych marzeń, których zupełnie się nie spodziewałemJ

Chociaż po przejściach – studia na kierunku PsychologiiJ

Byłem drużynowym

Poprowadziłem kurs drużynowych.. już nawet dwa razy!

O przyjaźni… takiej jak z bajek DisneyaJ takiej, że naprawdę, choćby nie wiem co i kiedy!

Największą wartością dla mnie w życiu są… Nie będę tu oryginalnyJ Ludzie. Zdecydowanie. Bo bez nich nie byłoby zupełnie niczego. Bo nawet podróże nie cieszyłyby tak bardzo, jak nie było z kim ich odbyć, albo przynajmniej z kim się nimi podzielić. Bo nie potrafię znieść samotności, rutyny, szarości dnia.

Najbardziej nieoczekiwana rzecz jaka mi się w życiu przytrafiła…
Możliwość uczestniczenia w uroczystościach pogrzebowych Jana Pawła II na Placu Świętego Piotra w Watykanie

Jedyne wolne miejsce w autokarze, podczas 26 godzinnej podróży do Londynu, koło osoby która wywarła znaczny wpływ na moje życie.

Kiedy nie mam już na nic siły i zaczyna brakować mi wiary, znajduję siłę i motywację w muszę znaleźć ją w sobie. Chociaż nie powiem – przydają się stare fotografie, pamiątki, strony internetowe typu przekroczycgranice.pl, które pozwalają mi wierzyć, że nie ma rzeczy niemożliwych. Czyli tak naprawdę znowu całą wiarę i motywację znajduję w ludziach, którzy tworzą mój światJ

Odwagi najbardziej brakuje mi gdy jestem sam.

Najbardziej cenię ludzi za…

Tych najbliższych – Za to, że są przy mnie. Że są mimo wszystko. Że zawsze, na zawsze.

A generalnie – za to, że pracując z ludźmi nie mamy szans się znudzić, bo nigdy nie wiemy co nas czeka

W przyszłości chciałbym się zajmować wspieraniem rozwoju osobowości – jako trener/ coach. Chciałbym prowadzić szkolenia dla firm i organizacji. I moja w tym głowa, żeby jakoś to połączyć z podróżowaniem;) Chciałbym tańczyć, no i coraz poważniej myślę o spędzeniu jakiegoś okresu w życiu na wolontariacie w Afryce.

Najlepiej się czuję gdy mam wokół siebie dużo ludzi, coś się dzieje, są emocje, tajemnica, przygoda.

Chociaż lubię też mieć czas, żeby odsunąć na chwilę, zaparzyć sobie ciepłej herbaty, zjeść całe opakowanie Jeżyków i pobyć spokojnie ze swoimi myślami

Moim miejscem na Ziemi są góry.

Nie wyobrażam sobie świata bez marzeń, emocji, ludzi.

Kilimandżaro to dla mnie symbol skuteczności. Tego, że jeżeli naprawdę czegoś pragniemy, to trzeba ruszyć z miejsca i po prostu to osiągnąćJ wierzę, że tak się stanie.

Magdap1050650

Moją pasją jest podróżowanie. Dalekie i bliskie ważne żeby wiązało się z poznaniem kogoś i czegoś nowego oraz żeby było w dobrym towarzystwie. Drugą pasją jest nauka języków obcych, z którą wiąże się moje jedno z marzeń – nauczenie się języka szwedzkiego.

Dotychczas udało mi się zrealizować marzenia o wyjeździe na Jamboree (mimo tego, że dopiero podczas pobytu na zlocie doszłam do tego, że realizuję marzenie, o którym nie wiedziałam :P). Drugie się właśnie realizuje – prawo jazdy. Jeszcze trochę i może uda mi się w końcu otrzymać ten dokument.

Największą wartością dla mnie w życiu są ludzie bo to właśnie dzięki nim wszystko nabiera sensu, bo to właśnie oni sprawiają, że chce się żyć, bo to właśnie oni inspirują, dodają odwagi i po prostu zawsze są obok.

Najbardziej nieoczekiwana rzecz jaka mi się w życiu przytrafiła to zmiana decyzji podczas lotu do wody z 10 metrowej trampoliny. Dla jasności- nie skoczyłam 😛

Kiedy nie mam już na nic siły i zaczyna brakować mi wiary, znajduję siłę i motywację chyba w samej sobie. Jeśli sama sobie nie powiem, że muszę to „umarł w butach”. Chociaż nie będę ukrywała, że oczywiście zdjęcia, rozmowy, filmiki, strony są w tym bardzo pomocne.

Odwagi najbardziej brakuje mi gdy muszę zmierzyć się z czymś nieznanym z czymś po czym nie wiem czego mogę się spodziewać

Najbardziej cenię ludzi za to, że są wtedy kiedy są potrzebni, że można na nich polegać, że potrafią wierzyć i sprawić aby inni także uwierzyli.

W przyszłości chciałabym się zajmować czymś związanym z zarządzaniem, czymś co będzie wykorzystywało znajomość języków obcych, pozwoli pracować z ludźmi, czymś dynamicznym i stwarzającym możliwość podróżowania.

Najlepiej się czuję gdy mam co robić dzięki czemu nie ma czasu na, gdy mogę przebywać z ludźmi, którzy są dla mnie ważni gdy po prostu jestem wyspana.

Moim miejscem na Ziemi jest Gdańsk, a dokładniej jego starówka 🙂

Nie wyobrażam sobie świata bez ludzi, marzeń, uśmiechu, słońca, szczęścia i miłości.

Kilimandżaro to dla mnie symbol zwycięstwa z własnymi słabościami, zrealizowanych marzeń oraz przekraczania granic szeroko rozumianych.

14 Responses to O nas

 1. Kasia Nowak pisze:

  Mam nadzieję, że Wam się uda:) Powodzenia 🙂

 2. Karolina Brzezińska pisze:

  Wierzę, że i to marzenie się spełni! Że watro zdobywać szczyty i że nie ma rzeczy niemożliwych:) Powodzenia:)

 3. Kasia Kurczyńska pisze:

  Podziwiam i życzę powodzenia! 🙂

 4. Pilara :) pisze:

  „iść za marzeniem i ciągle iść za marzeniem i tak zawsze aż do końca” 🙂
  Wierze w Was, trzymam kciuki i… dziękuje bo jak mi się czegoś ostatnio nie chcę albo jak mnie przerasta przychodzę tu czytam i myślę ONI MOGĄ ja też mogę 🙂 Bo jak to u kogoś z was przeczytałam w opisie „każdy ma swoje Kilimandżaro” więc… 🙂

 5. Kasia Chmielecka :) pisze:

  Ja nie wierzę, że się uda…
  Ja to wiem! :)Bo jak nie Wam to komu?! 🙂

  „Mam przyjaciół
  I dlatego dobrze wiem
  Że tym razem uda się
  Na pewno!” 🙂

 6. kęsik pisze:

  a ja życzę przekraczania kolejnych granic, bo że ta wyprawa się uda jestem w 117% pewna 🙂 (pozdrówcie mnie jak już będziecie stali na Kilimandżaro ;))

 7. Justyna Kacprzak pisze:

  Zaglądam tu 😀 tak tak!!
  Ja ogólnie jestem oszołomiona tym wszystkim tutaj (oczywiście pozytywnie)
  Jeszcze na dodatek są tu ludzie których znam…
  Ja zycze Wam powodzenia (ja wiem, że to tak banalnie brzmi) ale chce i wierze w Was 😀
  pozdrawiam bardzo serdecznie :*

 8. Gosia Gałka pisze:

  Można się było tego spodziewać 😛 Myślę, że nawet jeśli się nie uda (a uda się) to na koncie macie już na pewno kilkanaście sukcesów, może nawet ważniejszych. To ludzie, którym pokazaliście inny świat.

 9. przekroczycgranice pisze:

  Dziękujemy. To niesamowite móc przeczytać tyle ciepłych słów. No i ogromnie dopingujące, że wszyscy w nas tam mocno wierzycie! Nie możemy w końcu zawieść ani Was, ani siebie! Nie pozostaje więc nic innego jak zrealizować nasze marzenie. Dla nas, dla Was, ale dla tych, którzy nie wierzą w rzeczy niemożliwe…
  „Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie” (Heraklit).
  pozdrawiamy 🙂
  MY

 10. Edyta Borys pisze:

  Wow! Jestem pod wrazeniem – tak maxymalnie! … a jednoczesnie totalnie wdzieczna 🙂 Dziekuje za przedstawianie ciekawych, wrecz genialnych perspektyw, ktore nawet w najpochmurniejsze dnie potrafia rozswietlic wiele czesto zapominanych aspektow i przypomniec o zapomnianych celach!

  Myslami jestem z Wami!
  GO FOR IT!!!

  PS. Szczegolnie slodkie pozdrowionka dla Johnka! 😉

 11. Magdalena Obłąk pisze:

  „chciałbym latać i z góry patrzeć, latać!” Powodzenia!

 12. przekroczycgranice pisze:

  A ja… Ja po tych kilku miesiącach chciałabym napisać, że trudno mi dziś jednoznacznie odpowiedzieć na jedno z powyższych pytań – „moje miejsce na Ziemi”. Dziś tym miejscem byłaby raczej Afryka, która mimo upływu czasu wciąż jest we mnie, być może jeszcze bardziej niż przed wyprawą.
  Czy jednak tylko Afryka? Być może moim miejscem jest Ziemia po prostu.

  Motyl

 13. koala :P pisze:

  „ziemia po prostu”- to jakoś nie leży, to „po prostu”… 😛 Pozdrawiam 🙂

 14. 2zlote pisze:

  Podziwiam i życzę powodzenia! 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: